Dieta Archiwum wpisów
Jak karmić piersią?4 czerwca 2016 - Dieta - Halina Sterczyńska
Czy każda kobieta może karmić piersią? Co robić, kiedy dojdzie do zastoju pokarmu? Czy wolno karmić, kiedy się przyjmuje leki?
Karmienie piersią jest niezmiernie ważne i dla dziecka, i dla matki. U malucha zmniejsza ryzyko wystąpienia w przyszłości groźnych chorób, kobietę chroni przed nowotworem jajników i piersi.
Uwaga: piwo nie wspomaga laktacji, wprost przeciwnie! A wielkość piersi nie ma nic wspólnego z obfitością pokarmu.
Tymczasem wcale nie jest łatwe. Jeżeli ktoś stara się robić to dobrze i zastanawia się przy tym, ma wiele wątpliwości. Nie znajdując na nie odpowiedzi i nie radząc sobie z trudnościami, często rezygnuje z karmienia. Paradoksalnie – chcąc jak najlepiej, wybiera gorsze rozwiązanie.
Sama wspominam ten okres w życiu jako krętą drogę prób i błędów. Nie miałam kogo prosić o radę. No i Internetu wtedy nie było.
Nie oznacza to wcale, że co w sieci, to święte i najmądrzejsze. Warto wiedzieć, gdzie szukać i w co wierzyć. Dlatego z przyjemnością donoszę, że na www.1000dni.pl ukazał się kolejny bardzo praktyczny poradnik, tym razem dotyczący właśnie karmienia piersią.
Wszystko, o co chciałabyś zapytać, jest tam wyjaśnione: jak się odżywiać w czasie karmienia (czy wolno pić kawę?!), jak przystawiać dziecko do piersi, w jakim tempie powinno przybierać na wadze, jak sobie radzić z urazami brodawek. A przede wszystkim: jak długo karmić i kiedy wprowadzać nowe smaki jedzenia.
Szczerze polecam.
Komentarze: 0
O blogu:
Wierzymy, że każdy trzyma swoje zdrowie w swoich rękach. Blog powstał po to, żeby dać wyraz naszym osobistym poglądom na ten temat, ale też przekazać rzetelną wiedzę, podsunąć wskazówki dla tych, którzy na naszą stronę trafią.
Czytaj także:
Już wiesz, co zjesz
Coraz więcej konsumentów chce wiedzieć, co je. Jednak droga do uzyskania tej wiedzy nie jest łatwa.
Rodzice jak dzieci
Chcecie wiedzieć, jak ciężko opiekować się schorowanymi rodzicami, po zabiegach, na wielu lekach? Nie? Bo to zaburza wasz idealny świat. Niedługo w nim będziecie.
Poprzednie wpisy:
Hospicja pod murem
Mam starych rodziców, jak większość mojego pokolenia. Nie dałbym rady zapewnić im przyzwoitej opieki bez domowego hospicjum. Dlaczego więc te placówki mają przestać istnieć?
Dwie strony Downa
Żyjemy w świecie stereotypów – dotyczy to przede wszystkim niepełnosprawności. Zespół Downa jest tego dobrym przykładem.